NRD Начало
Четвъртък, 19 Септември 2024
Начало Калейдоскоп Вежди Рашидов показва шедьоври на западноевропейското изкуство от личната си колекция
6031
Калейдоскоп

Вежди Рашидов показва шедьоври на западноевропейското изкуство от личната си колекция

Шедьоври на западноевропейското изкуство от 17-и, 18-и и 19-и век има в летния вернисаж на галерия Vejdi. Откриването е на 24 юли, съобщават от галерията. Подредени са 16 ценни живописни платна от личната колекция на Вежди Рашидов. Произведенията са от Нидерландия, Белгия, Франция, Испания и Италия

| 20 Юли 2024, 12:14 ч.
Вежди Рашидов показва шедьоври на западноевропейското изкуство от личната си колекция
Вежди Рашидов показва шедьоври на западноевропейското изкуство от личната си колекция
Снимка © Vejdi

Шедьоври на западноевропейското изкуство от 17-и, 18-и и 19-и век има в летния вернисаж на галерия Vejdi. Откриването е на 24 юли, съобщават от галерията.

Фотоизложба "Свалбард – леденото кралство" откриват на 19 юли в изложбената зала на Етнографския музей в Берковица, съобщиха от музея в града.

Експозицията съдържа 30 фотографии на полярни мечки, моржове, птици, пещери и пейзажи, които постоянно се променят заради затоплянето на климата. Творбите са на англичанина Ник Фостър и са запечатали видяното и  преживяното при придвижването му до най-северната точка на Земята. Това е мястото, до което максимално може да достигне  един турист – архипелагът Свалбард в Северния ледовит океан, между Норвегия и Северния полюс, познат още и като Шпицберген.

Премиерата на фотоизложбата е в Берковица поради факта, че съпругата на  Ник Фостър е оттам, а англичанинът е впечатлен от  балканското градче и го приема като свой роден дом, уточниха организаторите от етнографския музей.

С празнично шествие на участниците ще започне тазгодишното 18-о издание на Международния младежки конкурс на изкуствата „Музите“ – Созопол 2024. 

Маршрутът на дефилето ще започне в 19:30 ч. с начална точка от СОУ „Св. Св. Кирил и Методий“. Ще продължи по улиците „Одеса“ и „Ропотамо“ и ще премине през площад „Черно море“. След това ще продължи по ул. „Републиканска“ до ще достигне до сцената на Летния театър „Аполония“ в Стария град.

Официалната част с церемония по откриване на младежкия конкурс за изкуства „Музите“ от 20:00 ч. на Летния театър. По-късно ще бъде представена конкурсната програма в раздел „Танцово изкуство“ с участниците от всички възрастови групи.

Първата тазгодишна сесия на фестивала ще бъде между 5 и 10 юли 2024 г., а втората в периода 10-15 юли 2024.

Фестивалът е съревнование на художественото майсторство и полезно професионално пар

Древноримската арка на Константин, намираща се до Колизея, е била повредена при разразила се мощна буря в италианската столица, предаде Ройтерс, като цитира местните власти. 

Паметникът е бил поразен от мълния, се казва в съобщение на археологическия парк .

Триумфалната арка е построена през 4-ти век в чест на победата на Константин - първият римски император, приел християнството, над неговия съперник Максенций.

Висока е около 25 метра и се намира в същата пешеходна зона, в която е и Колизеят - притегателно място за туристите, отбелязва Ройтерс. 

"Мълния удари арката точно тук, след това и в ъгъла", разказа турист пред Ройтерс, показвайки голям каменен блок, паднал на земята.

Във видеокадри на осведомителната агенция се виждат други каменни парчета и отломки, които служители на археологическия парк събират.

"Всички фрагменти бяха от

„Банско джаз фестивал“ и Вики Алмазиду отбелязват 100-годишнината от рождението на Сара Вон с „Божествената“ на сцената на фестивала в шестата вечер от 27-ото му издание. 

Заедно с нея излизат музикантите Мирослав Турийски на пиано, Васил Хаджигрудев на контрабас, барабанистът Атанас Попов и Велислав Стоянов на тромбон. 

Като „вокален феномен“ организаторите на „Банско джаз фестивал“ описват Вики Алмазиду, която е работила и записвала с Милчо Левиев, Били Кобъм, Питър Ърскин, Глен Ферис, Аирто Морейра, Чико Фрийман, Крейг Бейли, Грегори Симадопулос, Дейвид Мъри, Йотис Кьорцоглу, Валери Костов, Олег Чали, Антони Дончев, Теодосий Спасов, Петър Салчев, Франсиско Мела, Велислав Стоянов, Михаил Йосифов и много други. 

Тази вечер на голямата сцена излизат и „Спектрум & Фрийплей акапела“. „Спектрум“ е българска акапелна група с уникален стил и подход

На 21 март 2025 година е премиерата на „Снежанка“, съобщават от „Форум филм“.

През изминалия уикенд в Анахайм, Калифорния, се проведе осмото издание на най-голямото „Дисни“ събитие – D23.

Десетки хиляди фенове, звезди и творци станаха част от уникалния празник, който отдаде заслуженото на монументалното наследство на студиото, но най-вече отправи смел поглед към бъдещето, което обещава не по-малко смели и прочувствени истории. 

По време на D23 бяха представени новини и кадри от най-очакваните игрални и анимационни продукции на студиото, сред които и „Снежанка“, с който „Дисни“ се завръща към историята, с която започна всичко. През 1937 г. емблематичната приказка на Братя Грим – „Снежанка и седемте джуджета

Подредени са 16 ценни живописни платна от личната колекция на Вежди Рашидов. Произведенията са от Нидерландия, Белгия, Франция, Испания и Италия.

„Изкуството, което нашите предци са създали, е онова стъпало на развитието ни в съвременния свят, онази основа, върху която ще бъдат изграждани посоките в духовното мислене. Седемнадесети, осемнадесети, деветнадесети век са епохи, в които са сътворени реалната чувствителност, богатството на цветовете , осмислящи и днес нашето съвремие“, разказваше  Вежди Рашидов, докато подреждаше шедьоврите на живописта.

Той има изключително богата колекция от западноевропейско изкуство от 17-19-и век, събирана близо 40 години. Още съвсем млад купува първите картини от прочутия Марше опюс (Пазар на бълхата) в Париж през 1985 година. В следващите десетилетия броят на творбите нараства. Малка част от попълненията в колекцията са купувани от  притежатели в България, разказват от екипа на Рашидов.

Припомнят, че преди години Вежди Рашидов дари общо близо 50 творби от колекцията си на Националната художествена галерия и на Пловдивската градска галерия. Той е решил да подари творби от колекцията си и на бъдещия музей в Правец, идеята за създаването на който е на големия колекционер и меценат Валентин Златев. Рашидов има емоционална връзка с този град, на който е почетен гражданин.

В градската среда в България рядко има пластики, които да я оживят по хубав естетически начин. Много често частни поръчители директно възлагат на дадени хора и резултатите, които виждаме, не са задоволителни. Поставят се неща, които нямат характер и сякаш само запълват дадено пространство с цел да са приятни и да се харесат на хората.

Липсва смелост за нещо по-авангардно. Липсва този образователен характер на изкуството, който е много важен, за да ни показва нови пътища, да ни пробужда, да ни кара да мислим и да виждаме възможности в света около нас.

Това каза в интервю артистът Мартиан Табаков, който представи във Варна своите музикални скулптури, за които получи специална награда от Съюза на българските художници.

Те бяха подредени в културния център „РеБонкърс“, където според автора има чудесна акустика за композициите, които импровизира върху сп

"Оейзис" истерия завладя света, след като братята Ноел и Лиъм Галахър обявиха, че се събират за серия от концерти през 2025 г. 

Двамата отново ще имат съвместни сценични изяви след сериозния разрив, довел и до разпадането на британската група през 2009 г. Тогава, малко преди концерт в Париж, китаристът и основен автор на песни Ноел обяви, че не може повече да работи с брат си. Шоуто не се състоя, а от "Оейзис" обявиха, че спират да съществуват. 

Почитателите на музиката на братята Галахър от доста време се надяват, че групата, сформирана първоначално през 1991 г., ще се събере отново, особено след като в последните години има индикации, че отношенията между Лиъм и Ноел се затоплят.

На 27 август т.г., точно в 8 часа сутринта британско време, беше съобщено, че те ще се качат заедно на сцената през лятото догодина за първи път от 16 години, като засега са п

Носителят на „Грами“ Аугустин Хаделих открива новия сезон на Софийската филхармония. На 19 септември в зала „България“, заедно с цигуларя Готие Капюсон, той ще представи Концерта за цигулка и виолончело от Брамс. Диригент е маестро Найден Тодоров, съобщават от филхармонията.

Обреден танц из „Саламбо“ на Веселин Стоянов и Недовършената симфония от Шуберт допълват програмата на вечерта.

Аугустин Хаделих е известен със своята феноменална техника, проникновени и убедителни интерпретации и завладяващ тон. Изявява се многократно по най-големите световни концертни сцени. Свирил е с всички големи американски оркестри, както и с Берлинската филхармония, Симфоничния оркестър на Баварското радио, Концертгебау, Лондонския филхармоничен оркестър, Симфоничния

Певецът Ъшър отложи началото на световното си турне Past Present Future, за да си почине и възстанови, предаде ДПА. 

Осемкратният носител на „Грами“ обяви новината часове преди началото на първия си концерт в Атланта, Джорджия.

Ъшър не даде обяснение от какво точно трябва да се възстанови и почине. „През моята над 30-годишна кариера 100% от кръвта, потта и сълзите ми са насочени към това да покажа най-доброто изпълнение и да създам незабравимо преживяване за феновете си“, написа той в  Инстаграм.

„Имам намерение да го направя и по време на това турне, затова се налага да отложа днешното шоу и да го пренасроча за по-късна дата, за да дам възможност на тялото ми да си почине и да се излекува. Последното нещо, което искам да направя, е да разочаровам вас, феновете, които с нетърпение чакахте началото на това турне.

Наградата от Global Music Awards е голямо признание за това, което правя като музикант и като композитор. Искрено се надявам това да бъде голяма гордост и за България, и за всички музиканти, които да в България, и това да ги мотивира да могат да имат повече изяви с авторска музика и да постигнат такива високи награди и постижения на световно ниво. Това каза музикантът Владимир Величков по повод втората награда, сребърен медал, от Global Music Awards (Глобалните музикални награди), която получи за пиесата си „Пробуждане“.

Той разказа, че е кандидатствал за двете отличия – „Академия“ и Global Music Awards, след като миналата година бе предложен за номинация за наградите „Грами“ от канадската платформа „Етноклауд“. 

„Тъй като бях подготвил целия набор от документи, които са необходими за вписването в едни такива награди, аз ги подадох и в „Академия“, и в Global Music

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“
Кюстендилската художничка Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“, подредена в Пирговата кула. Показаните снимки ...
Изложбата „Съхранение“ на Надежда Олег Ляхова се удължава
Изложбата „Съхранение“ на Надежда Олег Ляхова се удължава и може да бъде посетена в къща музей „Вера Недкова“ до 15 ноември, обявиха от Националната галерия ...
Арнолд Шварценегер стана доктор хонорис кауза в Берлин
Австрийският културист, актьор и политик Арнолд Шварценегер беше удостоен с почетна докторска титла от частното берлинско училище „Херти“ (Hertie School), предаде ДПА.& ...
Скъпоценни камъни, минерали и фосили
Националният музей „Земята и хората“ ще бъде домакин на XXXII Софийско изложение „Скъпоценни камъни, минерали и фосили“. Събитието ще се проведе от 11 до 13 ...
Цветана Манева е носителят на специалната награда на София за изключителни постижения в областта на културата
Наградите на Столична община за ярки постижения в областта на културата бяха връчени тази вечер в Софийската градска художествена галерия. Наградата за цялостно творчество бе връч ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
130 музиканти представят Голямата меса на Брукнер
Сто и тридесет музиканти ще представят Голямата меса на Антон Брукнер в зала „България" по повод двеста години от рождението на композитора. Събитието е на 20 септември, съоб ...
Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“
Кюстендилската художничка Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“, подредена в Пирговата кула. Показаните снимки ...
В „Медея“ зрителите ще бъдат на сцената, докато актьорите играят сред тях
В „Медея“ зрителите ще бъдат на самата сцена, докато актьорите играят сред тях. Това информират от Народния театър по повод предстоящите премиерни представления &ndash ...
Фотографии на известни личности, творци и духовници са представени в изложба на Сашо Сарандалиев
Фотографии на японския принц Акишино и принцеса Кико, патриарх Неофит, Милчо Левиев, Антон Дончев и др., са показани в изложбата на Сашо Сарандалиев в Смолян. Експозицията е подре ...
D2, Михаела Филева и Владо Михайлов изпращат лятото с „Парк фест“
От 26 до 29 септември в столичния парк „Студентски“ ще продължи осмото издание на „Парк фест”, съобщават организаторите. Сред хедлайнерите на фестивала са ...
Тикер в 06:00 ч.
Сто и тридесет музиканти ще представят Голямата меса на Антон Брукнер в зала &bd ...
Начало Калейдоскоп
6031
Калейдоскоп

Вежди Рашидов показва шедьоври на западноевропейското изкуство от личната си колекция

Шедьоври на западноевропейското изкуство от 17-и, 18-и и 19-и век има в летния вернисаж на галерия Vejdi. Откриването е на 24 юли, съобщават от галерията.Подредени са 16 ценни живописни платна от личната колекция на Вежди Рашидов.

| 20 Юли 2024, 12:14 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Вежди Рашидов показва шедьоври на западноевропейското изкуство от личната си колекция
Вежди Рашидов показва шедьоври на западноевропейското изкуство от личната си колекция
Снимка © Vejdi

Шедьоври на западноевропейското изкуство от 17-и, 18-и и 19-и век има в летния вернисаж на галерия Vejdi. Откриването е на 24 юли, съобщават от галерията.

Подредени са 16 ценни живописни платна от личната колекция на Вежди Рашидов. Произведенията са от Нидерландия, Белгия, Франция, Испания и Италия.

Фотоизложба "Свалбард – леденото кралство" откриват на 19 юли в изложбената зала на Етнографския музей в Берковица, съобщиха от музея в града.

Експозицията съдържа 30 фотографии на полярни мечки, моржове, птици, пещери и пейзажи, които постоянно се променят заради затоплянето на климата. Творбите са на англичанина Ник Фостър и са запечатали видяното и  преживяното при придвижването му до най-северната точка на Земята. Това е мястото, до което максимално може да достигне  един турист – архипелагът Свалбард в Северния ледовит океан, между Норвегия и Северния полюс, познат още и като Шпицберген.

Премиерата на фотоизложбата е в Берковица поради факта, че съпругата на  Ник Фостър е оттам, а англичанинът е впечатлен от  балканското градче и го приема като свой роден дом, уточниха организаторите от етнографския музей.

С празнично шествие на участниците ще започне тазгодишното 18-о издание на Международния младежки конкурс на изкуствата „Музите“ – Созопол 2024. 

Маршрутът на дефилето ще започне в 19:30 ч. с начална точка от СОУ „Св. Св. Кирил и Методий“. Ще продължи по улиците „Одеса“ и „Ропотамо“ и ще премине през площад „Черно море“. След това ще продължи по ул. „Републиканска“ до ще достигне до сцената на Летния театър „Аполония“ в Стария град.

Официалната част с церемония по откриване на младежкия конкурс за изкуства „Музите“ от 20:00 ч. на Летния театър. По-късно ще бъде представена конкурсната програма в раздел „Танцово изкуство“ с участниците от всички възрастови групи.

Първата тазгодишна сесия на фестивала ще бъде между 5 и 10 юли 2024 г., а втората в периода 10-15 юли 2024.

Фестивалът е съревнование на художественото майсторство и полезно професионално пар

Древноримската арка на Константин, намираща се до Колизея, е била повредена при разразила се мощна буря в италианската столица, предаде Ройтерс, като цитира местните власти. 

Паметникът е бил поразен от мълния, се казва в съобщение на археологическия парк .

Триумфалната арка е построена през 4-ти век в чест на победата на Константин - първият римски император, приел християнството, над неговия съперник Максенций.

Висока е около 25 метра и се намира в същата пешеходна зона, в която е и Колизеят - притегателно място за туристите, отбелязва Ройтерс. 

"Мълния удари арката точно тук, след това и в ъгъла", разказа турист пред Ройтерс, показвайки голям каменен блок, паднал на земята.

Във видеокадри на осведомителната агенция се виждат други каменни парчета и отломки, които служители на археологическия парк събират.

"Всички фрагменти бяха от

„Банско джаз фестивал“ и Вики Алмазиду отбелязват 100-годишнината от рождението на Сара Вон с „Божествената“ на сцената на фестивала в шестата вечер от 27-ото му издание. 

Заедно с нея излизат музикантите Мирослав Турийски на пиано, Васил Хаджигрудев на контрабас, барабанистът Атанас Попов и Велислав Стоянов на тромбон. 

Като „вокален феномен“ организаторите на „Банско джаз фестивал“ описват Вики Алмазиду, която е работила и записвала с Милчо Левиев, Били Кобъм, Питър Ърскин, Глен Ферис, Аирто Морейра, Чико Фрийман, Крейг Бейли, Грегори Симадопулос, Дейвид Мъри, Йотис Кьорцоглу, Валери Костов, Олег Чали, Антони Дончев, Теодосий Спасов, Петър Салчев, Франсиско Мела, Велислав Стоянов, Михаил Йосифов и много други. 

Тази вечер на голямата сцена излизат и „Спектрум & Фрийплей акапела“. „Спектрум“ е българска акапелна група с уникален стил и подход

На 21 март 2025 година е премиерата на „Снежанка“, съобщават от „Форум филм“.

През изминалия уикенд в Анахайм, Калифорния, се проведе осмото издание на най-голямото „Дисни“ събитие – D23.

Десетки хиляди фенове, звезди и творци станаха част от уникалния празник, който отдаде заслуженото на монументалното наследство на студиото, но най-вече отправи смел поглед към бъдещето, което обещава не по-малко смели и прочувствени истории. 

По време на D23 бяха представени новини и кадри от най-очакваните игрални и анимационни продукции на студиото, сред които и „Снежанка“, с който „Дисни“ се завръща към историята, с която започна всичко. През 1937 г. емблематичната приказка на Братя Грим – „Снежанка и седемте джуджета

„Изкуството, което нашите предци са създали, е онова стъпало на развитието ни в съвременния свят, онази основа, върху която ще бъдат изграждани посоките в духовното мислене. Седемнадесети, осемнадесети, деветнадесети век са епохи, в които са сътворени реалната чувствителност, богатството на цветовете , осмислящи и днес нашето съвремие“, разказваше  Вежди Рашидов, докато подреждаше шедьоврите на живописта.

Той има изключително богата колекция от западноевропейско изкуство от 17-19-и век, събирана близо 40 години. Още съвсем млад купува първите картини от прочутия Марше опюс (Пазар на бълхата) в Париж през 1985 година. В следващите десетилетия броят на творбите нараства. Малка част от попълненията в колекцията са купувани от  притежатели в България, разказват от екипа на Рашидов.

В градската среда в България рядко има пластики, които да я оживят по хубав естетически начин. Много често частни поръчители директно възлагат на дадени хора и резултатите, които виждаме, не са задоволителни. Поставят се неща, които нямат характер и сякаш само запълват дадено пространство с цел да са приятни и да се харесат на хората.

Липсва смелост за нещо по-авангардно. Липсва този образователен характер на изкуството, който е много важен, за да ни показва нови пътища, да ни пробужда, да ни кара да мислим и да виждаме възможности в света около нас.

Това каза в интервю артистът Мартиан Табаков, който представи във Варна своите музикални скулптури, за които получи специална награда от Съюза на българските художници.

Те бяха подредени в културния център „РеБонкърс“, където според автора има чудесна акустика за композициите, които импровизира върху сп

"Оейзис" истерия завладя света, след като братята Ноел и Лиъм Галахър обявиха, че се събират за серия от концерти през 2025 г. 

Двамата отново ще имат съвместни сценични изяви след сериозния разрив, довел и до разпадането на британската група през 2009 г. Тогава, малко преди концерт в Париж, китаристът и основен автор на песни Ноел обяви, че не може повече да работи с брат си. Шоуто не се състоя, а от "Оейзис" обявиха, че спират да съществуват. 

Почитателите на музиката на братята Галахър от доста време се надяват, че групата, сформирана първоначално през 1991 г., ще се събере отново, особено след като в последните години има индикации, че отношенията между Лиъм и Ноел се затоплят.

На 27 август т.г., точно в 8 часа сутринта британско време, беше съобщено, че те ще се качат заедно на сцената през лятото догодина за първи път от 16 години, като засега са п

Носителят на „Грами“ Аугустин Хаделих открива новия сезон на Софийската филхармония. На 19 септември в зала „България“, заедно с цигуларя Готие Капюсон, той ще представи Концерта за цигулка и виолончело от Брамс. Диригент е маестро Найден Тодоров, съобщават от филхармонията.

Обреден танц из „Саламбо“ на Веселин Стоянов и Недовършената симфония от Шуберт допълват програмата на вечерта.

Аугустин Хаделих е известен със своята феноменална техника, проникновени и убедителни интерпретации и завладяващ тон. Изявява се многократно по най-големите световни концертни сцени. Свирил е с всички големи американски оркестри, както и с Берлинската филхармония, Симфоничния оркестър на Баварското радио, Концертгебау, Лондонския филхармоничен оркестър, Симфоничния

Певецът Ъшър отложи началото на световното си турне Past Present Future, за да си почине и възстанови, предаде ДПА. 

Осемкратният носител на „Грами“ обяви новината часове преди началото на първия си концерт в Атланта, Джорджия.

Ъшър не даде обяснение от какво точно трябва да се възстанови и почине. „През моята над 30-годишна кариера 100% от кръвта, потта и сълзите ми са насочени към това да покажа най-доброто изпълнение и да създам незабравимо преживяване за феновете си“, написа той в  Инстаграм.

„Имам намерение да го направя и по време на това турне, затова се налага да отложа днешното шоу и да го пренасроча за по-късна дата, за да дам възможност на тялото ми да си почине и да се излекува. Последното нещо, което искам да направя, е да разочаровам вас, феновете, които с нетърпение чакахте началото на това турне.

Наградата от Global Music Awards е голямо признание за това, което правя като музикант и като композитор. Искрено се надявам това да бъде голяма гордост и за България, и за всички музиканти, които да в България, и това да ги мотивира да могат да имат повече изяви с авторска музика и да постигнат такива високи награди и постижения на световно ниво. Това каза музикантът Владимир Величков по повод втората награда, сребърен медал, от Global Music Awards (Глобалните музикални награди), която получи за пиесата си „Пробуждане“.

Той разказа, че е кандидатствал за двете отличия – „Академия“ и Global Music Awards, след като миналата година бе предложен за номинация за наградите „Грами“ от канадската платформа „Етноклауд“. 

„Тъй като бях подготвил целия набор от документи, които са необходими за вписването в едни такива награди, аз ги подадох и в „Академия“, и в Global Music

Припомнят, че преди години Вежди Рашидов дари общо близо 50 творби от колекцията си на Националната художествена галерия и на Пловдивската градска галерия. Той е решил да подари творби от колекцията си и на бъдещия музей в Правец, идеята за създаването на който е на големия колекционер и меценат Валентин Златев. Рашидов има емоционална връзка с този град, на който е почетен гражданин.

Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.